Vezměte své děti první červnovou neděli na Lysou horu. Odměnou jim bude ekologická pohádka, kvízy a prohlídka nové Bezručovy chaty. Divadelní představení pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM.

Po celý rok jsou děti z Frýdku-Místku zvyklé chodit na nedělní divadelní představení do Nové scény Vlast. Letos si pro ně město připravilo novinku. Divadélko pošle na výlet do přírody a děti za ním. Jevištěm se stane nově dokončená Bezručova chata na Lysé hoře, která je teprve ve zkušebním provozu. Malí návštěvníci a jejich rodiče si ji mohou prohlédnout ještě dříve, než se otevře veřejnosti.

Divadélko Ententýky uvede od 13 hodin detektivní příběh myšky Klárky a veverky Terky, které budou hledat ztraceného Budulínka. Při pátrání objeví v lese černou skládku. Spolu s dětmi budou řešit otázku, co s ní udělat. V pohádce se děti nejen něco nového naučí, ale i pobaví, zazpívají si a stanou se součástí představení.

Šlapání do kopce dětem i rodičům zpestří spolek Čisté Beskydy. Od 10 do 12 hodin pro děti připravil soutěže a kvízy na odpočívce Lukšinec. Na šikuly čekají pěkné dárečky.


Kdy: V neděli 7. června od 13 hodin na Lysé hoře
Kde: Bezručova chata

 

Zdroj: Kateřina Piechowicz, KulturaFM