Někteří ji znají jako Panoramu, někteří zase jako Kabátici… Řeč je o rozhledně na hoře Kabátici, která se vypíná nad místní částí Chlebovice. Stačí vystoupat 93 schodů a Frýdek≈Místek budete mít doslova jako na dlani.

Na rozhlednu vás z Chlebovic navede jednak turistické značení, tak i nedávno vybudovaná naučná stezka Medová stopa. 23 metrů vysokou železnou rozhlednu nechalo v roce 2001 postavit Kulturní sdružení Bezručův kraj. Původní plány počítaly s kompaktní kamennou stavbou, nakonec však zvítězila nynější podoba, která kombinuje kámen, ocel a dřevo. Výhled si můžete užít rovnou ze dvou ochozů.

Kromě rozhledny zde objevíte i památník básníka Františka Lazeckého, který rád sedával pod jejím vrcholem a kochal se pohledem do krajiny. Jednu báseň dokonce věnoval i Chlebovicím. Místní se mu pak odměnili kamenným pomníčkem, který rámují chlebovické vápence, ze kterých si v minulosti zdejší obyvatelé vyráběli vápno pro stavbu svých příbytků.

Mezi další zajímavosti, které můžete u rozhledny zhlédnout, je Kříž milénia, který postavili místní věřící na počest příchodu nového tisíciletí, a dřevěná socha mladé ženy nabádající k harmonickému rodinnému životu.

Na rozhlednu můžete vystoupat kdykoliv, je volně přístupná.

Mapa jedné z  možných cest - ZDE.