Vydejte se po stopách nikým dosud neobjeveného pokladu zbojníka Juráše a přijďte se zaposlouchat v podzimním odpoledni do tajemných příběhů a pověstí ze zbojnického života v Pobeskydí. Turistické informační centrum Frýdek-Místek připravilo speciální komentovanou prohlídku, kterou si užijí především rodiny s dětmi.

Jura Jurášek, známý především jako Juráš, byl nerozlučným druhem obávaného zbojníka Ondráše, nezpochybnitelného vládce beskydských lesů, jenž zahynul právě Jurášovou rukou ve sviadnovském hostinci U Matky Hedviky roku 1715. Juráš svého druha zradil především kvůli žárlivosti, ale také kvůli bohaté odměně, jež byla vypsána na Ondrášovu hlavu. Nicméně ani sám zrádný Juráš - dalo by se říci téměř do roka a do dne - doplatil na svůj hanebný čin a kapitola jeho života se uzavřela na popravišti v Těšíně. Málokdo ovšem ví, že ještě před svým dopadením ukryl na neznámém místě ve Frýdku velkou část svého nakradeného bohatství, za kterým se ve čtvrtek 25. listopadu vypravíme.

V 15.30 hodin vyrazí děti spolu s průvodkyní ze Zámeckého náměstí, projdete tajemným sklepením frýdeckého zámku a dojdete až k jediné bazilice v Moravskoslezském kraji. Během cesty budete plnit úkoly, které vás dovedou k ukrytému pokladu.

Na akci je nutná rezervace. Rezervovat si místo je možné on-line na webu rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. Vstupné činí 80,- Kč. Sraz účastníků v 15.30 hodin v turistickém informačním centru ve Frýdku na Zámeckém náměstí 1257.

Prosíme o dodržení aktuálních protikoronavirových opatření.