Vánoce budou i letos tak trochu jiné, klidnější a tišší. Ale přesto všechno o ně ve Frýdku-Místku nepřijdeme. Na obou náměstích se slavnostně budou tyčit vánoční stromy, hudba rozezní kostely a nebo se můžete vydat na vánoční komentované prohlídky.

A co je pro vás ve Frýdku-Místku připraveno?

Advent na náměstí Svobody

Náměstí Svobody v Místku ožije dětskou radostí. Od 1. 12. si nejmenší pohladí živá zvířátka v ohrádce, společně s rodiči si pořídí vánoční fotografii v tematicky laděném fotokoutku, zazvoní na zvoničku, vhodí svá vánoční přání do schránky nebo usednout do saní tažených sochou oslíka. V klidném zákoutí u kostela sv. Jakuba se podíváte na svatou rodinu v dřevěném betlémě. Od 16. do 23. prosince si přijďte na náměstí vybrat váš letošní vánoční stromeček.

Také letos nebude chybět pod vánočním stromem kasička. Sbírka Vánoční strom letos pomůže Oblastnímu spolku Českého červeného kříže, který potřebuje pořídit defibrilátor. 


Beltém v sadech Bedřícha Smetany
do 15. ledna 2022

Vánoční atmosféru vykouzlil v sadech Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku opět po roce unikátní betlém, který je instalovaný v miniaturách do kulatiny staré lípy, a jehož autorem je výtvarník Oldřich Morys. V kulatině staré lípy vznikly již v roce 2017 malé pokojíky, které připomínají tradice a ducha Vánoc. Zhlédnete v nich štědrovečerní večeři, prodej kaprů na ulici, anděly i jesličky s Ježíškem. Všechny scénky jsou udělány tak, aby byly jednoduše pochopitelné. Večer se pak všechny pokojíčky rozsvítí.Bára Basiková s klavírním doprovodem
2. prosince 2021

Bára Basiková vystoupí v evangelickém kostele s klavírním doprovodem v podání prof. Luboše Přibyla. Nebudou chybět ani děti z Dětského domova Na Hrázi ve Frýdku-Místku a Pěvecký sbor při ZŠ Baška.

Více informací ZDE.


Souznění festival
8.- 12. prosince 2021

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel s názvem Souznění nabídne svým pestrým programem dny plné sváteční adventní hudby na mnoha zajímavých scénách v exteriérech a interiérech, včetně vybraných kostelů, mimo jiné i ve Frýdku-Místku.

Více informací ZDE.


Zažij příběh Vánoc
14. prosince 2021

Připomeňte si vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru. Zastavte se na chvíli v čase, zapomeňte na všechen shon, nechte se obohatit pokojem a radostí, jenž se nabízí v prožití vánočního příběhu.
Přijměte pozvání na zcela jedinečnou komentovanou prohlídku, kde se společně dotkneme historie i zajímavostí, a odkryjeme závoj tradic a symbolů Vánoc, abychom tak objevili jejich skutečný význam!

Více informací ZDE.


Adventní prohlídka Faunaparku a vánoční dobrotrh
19. prosince 2021

Tradiční adventní komentovaná prohlídka s krmením zvířátek spojená s vánočním dobrotrhem.

Více informací ZDE.Vánoční svařák
24. prosince 2021

Vánoční svařák ve Faunaparku a volná prohlídka parku. Přineste krmení pro zvířátka a pojďte si užít Štědrý den ve Faunaparku.

Více informací ZDE.


Svatoštěpánské odpoledne
26. prosince 2021

Přijďte prožít druhý svátek vánoční na frýdecký zámek. Toto sváteční odpoledne můžete od 13.00 do 17.00 hodin zhlédnout výstavy Smrk, Objektivem Oty Landsbergera a Purpura na plotně voní, nebo se zúčastnit prohlídky Zámeckého okruhu či navštívit expozici Beskydy – příroda a lidé.

Více informací ZDE.