Poznejte Frýdek-Místek jinak. Nahlédněte do jeho historie, která utvářela jeho architekturu a život v něm. Máte raději aktivní trávení času? Vezměte děti, rodinu a vydejte se na Lysou horu s Lašským králem nebo za západem slunce!

Nechte se provést dědictvím našich předků

Stejně jako dalších 39 měst v České republice je i Frýdek-Místek na památkové území pyšný. Projekt Historické perly pod Beskydami zahrnuje celkem 4 beskydská města s památkovými zónami, mezi niž se řadí právě i Frýdek-Místek. Tady se můžete vydat na komentovanou prohlídku na ta nejvýznamnější místa ve městě. Dozvíte se více nejen o jejich historii s nejoblíbenější dcerou Marie Terezie, ale také nahlédnete pod klenbu tajemstvími opředeného chrámu Navštívení Panny Marie, přezdívanému „Slezské Lurdy“.

Termíny prohlídek:
28. 7., 15:30 hod.
25. 8., 15:30 hod.
4. 10., 15:30 hod.
Sraz v TIC Frýdek na Zámeckém náměstí

Nutná rezervace na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.Zaposlouchejte se do příběhů dělníků, kteří zasvětili svůj život práci ve Slezanu

Vydejte se po stopách textilek ve Frýdku-Místku, které proslavily toto město pod Beskydami pod značkou Slezan. Nejbližší příležitost budete mít hned 3. srpna 2022.

V průběhu prohlídky Po stopách textilek, která se koná v rámci projektu Technotrasa, vás seznámíme s minulostí a významem textilního průmyslu, který zcela ovlivnil podobu některých částí města, či s budovami, které v mnoha případech jsou dominantou města dodnes. S průvodkyní si připomenete její tradici, nahlédnete do míst spjatých s výrobou textilií a oděvů, poznáte manufakturní architekturu a uslyšíte příběhy jak dělníků, bez nichž by manufaktury nemohly fungovat, tak jejich samotných majitelů, bez kterých by zase zdejší podniky vzniknout nemohly.

Komentovanou prohlídku doplní návštěva bývalých tkalcoven, přádelen a dalších budov textilky Slezan, zábavné kvízy pro děti i dospělé, poznávačka látek, vstup na výstavu o historii textilnictví a hlavně vyprávění pamětníků, kteří svůj život zasvětili práci ve Slezanu.

Termíny prohlídek:
3. 8., 15:30 hod.
10. 8., 15:30 hod.
16. 8., 15:30 hod.
10. 9., 8:30 hod.
20. 9., 15:30 hod.
18. 10., 15:30 hod.

Sraz v TIC Frýdek na Zámeckém náměstí

Nutná rezervace na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.Na Lysou horu za západem slunce nebo zábavně s dětmi a s Lašským králem

Chybí vám nápad, jak dostat vaše ratolesti na Lysou horu? Nejlepším způsobem bude prostě zábava! Vydejte se v sobotu 9. srpna na královnu Beskyd spolu s Lašským králem a jeho doprovodem! Zážitkový výstup díky zastávkám a zábavě bude hlavně pro malé turisty mnohem jednodušší a příjemnější. S Lašským králem poznají zdejší okolí a zasvětí je do spousty pověstí o místním zbojníkovi Ondrášovi, který v jeskyních na Lysé hoře ukryl své poklady. A protože jedna z pověstí vypráví, že v okolí jednoho z rozcestí se dodnes dějí nepředvídatelné skutky, naučí se cestou písničku, kterou pak využijí při nečekaném překvapení!

Zažít nádherné výhledy na okolní Beskydy a možná až do vzdálených Tater za kouzelné atmosféry zapadajícího slunce z nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd, tak to můžete zažít v rámci dalšího speciálního výstupu, který můžete absolvovat za doprovodu průvodce.

Tak obujte boty, díky výstupům s průvodcem bude váš výstup jednodušší, příjemnější a pestřejší!

Termíny výstupů:
6. 8. v 8:30 hod., parkoviště u hotelu Rajská bouda v Malenovicích
29. 8. v 15:30 hod., u lanového bludiště Opičárna v Ostravici
17. 9. v 15:30 hod., u lanového bludiště Opičárna v Ostravici

Nutná rezervace na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.Připravujeme na podzim:

14. 9., 15.30 hod.
Po stopách Petra Bezruče
sraz v TIC Místek, náměstí Svobody 6
Nutná rezervace na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.

29. 10., 16:00 hod.
Záhada Jurášova pokladu
sraz v TIC Frýdek, Zámecké náměstí 1257
Nutná rezervace na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.