Užijte si vánoční zámeckou atmosféru a navštivte akce, které pro vás na frýdeckém zámku připravili! Hned 1. prosince v 17.00 hodin se rozsvítí vánoční strom, který ozdobí zdejší II. nádvoří. Rozsvěcování stromečku bude doplněno vernisáží výstavy Betlémy a představením nového muzejního betlému vytvořeného řezbáři v rámci 11. Beskydského trienále řezbářů.

Hned druhou adventní neděli vám zpříjemní vánoční jarmark, kde si zakoupíte rukodělné výrobky, vánoční ozdoby, dekorace, perníčky, cukrovinky, medové speciality nebo tradiční výrobky z našeho regionu. V průběhu jarmarku pro vás bude připraven bohatý kulturní program - vystoupí folklorní soubor Ondráš z Janovic a pěvecký sbor Cantores Domini. V rámci jarmarku budete moci navštívit výstavu Dámy a pánové, zadejte se a výstavu Svět panenek Pavly Dobíškové nebo můžete zhlédnout stálou expozici Frýdek a Místek a expozici Frýdek - Mariánské poutní místo.

A 26. prosince, na svatého Štěpána, vám tady otevřou své brány a si tak můžete odpočinout od vánočního hodování a pohádek, kterou zažijete na vlastní kůži na zámku. Toto sváteční odpoledne si užijete od 13.00 do 17.00 hodin bohatý program, ze kterého si vybere každý. Zhlédnete výstavy Dámy a pánové, zadejte se, Svět panenek Pavly Dobíškové a Betlémy. V tento den se můžete zúčastnit prohlídky Zámeckého okruhu či navštívit expozici Beskydy – příroda a lidé. V 15.00 hodin vystoupí v Rytířském sále frýdeckého zámku pěvecký sbor Catena Musica.

Více informací na webu www.muzeumbeskyd.com