Přehrada Olešná ve Frýdku-Místku opět po roce ožije eXtrémním závodem na kolečkových bruslích - EMOS INLINE24. Konat se bude o víkendu od 20. do 21. června. Jedná se o vytrvalostní závod pro širokou veřejnost, který má v kategorii sportovních dvojic a čtveřic statut mezinárodního Mistrovství ČR v extrémním 24 hodinovém in-line maratonu. Závod pořádá známý horolezec Libor Uher ve spolupráci se statutárním městem Frýdek-Místek.

Do letošního 4. ročníku se již registrovalo přes 500 závodníků, další zájemci se mohou hlásit na stránkách závodu www.inline24.cz. Registrace je možná i v den závodu nejpozději dvě hodiny před jeho startem.

Závod odstartuje v sobotu 20. června v 11 hodin od restaurace U Toma na přehradě Olešná. Cíl bude na stejném místě o 24 hodin později, tedy v neděli 21. června v 11 hodin. Závodníci jsou rozděleni do čtyř kategorií - Sport dvojice, Sport čtveřice a Hobby dvojice a Hobby čtveřice. Vyhrávají týmy, které dosáhnou největšího počtu okruhů ve stanoveném limitu 24 hodin. V loňském roce byli mistry Pavol Šimášek a Anton Králik. Tito borci ze Slovenska najeli 145 okruhů, v nohách měli 652,5 km. Pavol Šimášek byl jedničkou i počtu ujetých kol, za 24 hodin sám dal 84 okruhů.

Uzavření cyklostezky pro veřejnost:

Z bezpečnostních důvodů bude cyklostezka kolem přehrady Olešná po dobu eXtrémního závodu zcela uzavřena. VEŘEJNOSTI BUDE VSTUP NA CYKLOSTEZKU ZAKÁZÁN od 10 hodin v sobotu 20. června do 11 hodin v neděli 21. června. Pro přecházení z jedné strany tratě na druhou poslouží speciální lávka poblíž restaurace U Toma.

Doprava:
Autobusové linky směřující na Olešnou budou mít v sobotu a částečně i v neděli výjimečně zastávku až u letního aquaparku. Naopak autobusové zastávky - Olešná a U Václavíků - budou od soboty do neděle 13 hodin bez náhrady zrušeny.

Uzavřeny budou některé příjezdové komunikace, a to k místnímu jacht klubu, k restauraci Rybárna a k restauraci Muroňka. K Muroňce bude možný příjezd ze strany od Palkovic. Přístup k restauraci Rybárna bude možný pouze pro pěší, a to po chodníku a za účasti pořadatelů závodu. Restaurace U Toma a restaurace Terasa budou přístupné z ulice Nad Přehradou, tedy ze zadní strany.

„Do města láká tento eXtrémní závod příznivce z různých koutů naší republiky i ze zahraničí. Jeho prostřednictvím je propagována celá rekreační lokalita přehrady Olešná, která nabízí nejen dráhu pro in-line bruslaře s technicky rozdílnými úseky, ale i venkovní a krytý aquapark, moderní dětské hřiště a autokemp. Je v našem zájmu podporovat akce podobného typu, nejen proto, že k nám lákají nové návštěvníky a turisty, ale i proto, že nabízí obyčejným lidem prožít atmosféru mistrovských závodů po boku registrovaných a mnohdy profesionálních sportovců,“ řekl primátor města Michal Pobucký.

Závod pořádá známý horolezec Libor Uher ve spolupráci se statutárním městem Frýdek-Místek. Poděkování patří městské společnosti TS a.s., která zajišťuje úpravu trasy před závodem i její značení, dále městské společnosti Sportplex s.r.o., která dává k dispozici své zázemí v areálu přehrady a také městským strážníkům, kteří dohlédnou na dodržování zákazu vstupu na závodní trasu.

V případě dlouhodobějších nepříznivých klimatických podmínek může pořadatel závod přeložit. Náhradní termín je stanoven na příští víkend 27. a 28. června. Více na http://www.inline24.cz/inline24/ 

 

Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku