Šestice koloběžkářů si prohlédne Frýdek-Místek na své cestě okolo Moravskoslezského kraje. Koloběžkáři budou ve městě v pátek 19. června. Otestují nové baseballové hřiště, prohlédnou si baziliku Navštívení P. Marie, zámek a zámecké parky. Další den vyrazí do Třince.

Koloběžková Tour de nejkačka po Moravskoslezském kraji a evropských projektech startuje 2. června v Ostravě. Po 22 etapách, ujetí 600 kilometrů a návštěvě více než 130 zajímavých míst a projektů se koloběžkáři vrátí do Ostravy 26. června. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, zodpovědná za financování projektů v kraji evropskými penězi.

„Koloběžková tour je zážitková jízda po kraji a hlavně podívaná pro lidi. Chceme lidem ukázat, jak je náš kraj pěkný a jak díky evropským penězům rozkvetl. Ve Frýdku-Místku je mnoho povedených projektů,“ popsala tour a návštěvu města za organizátory Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Koloběžkáře na jejich cestě po kraji podpoří nadšenci ze skupiny Bo kolobka a přidají se také známé osobnosti. Lidé mohou zážitky z cesty sledovat na www.nejkacka.eu a na sociálních sítích, nebo se mohou přidat na vlastní koloběžce nebo kole.