Závodníci eXtrémního závodu na in-line bruslích „EMOS INLINE24“ zažili opravdu extrém, a to ve formě počasí. Sobotní odpolední dešťová přeháňka byla nic proti noční průtrži mračen, která předčasně, v 6 hodin ráno, závod ukončila. Voda pronikla do měřících zařízení, která postupně vyřadila z provozu.

Do závodu se přihlásilo 540 závodníků, z toho bylo 184 žen. Nejvíce závodníků 380 bylo z kategorie HOBBY, která je určená široké sportovní a laické veřejnosti, to znamená těm, kteří nejsou registrovaní v žádných sportovních oddílech a klubech. Na start závodu se postavilo 522 závodníků.

Závod měl statut otevřeného Mistrovství ČR v eXtrémním 24 hodin in-line maratonu dvojic a od letošního ročníku nově i čtveřic.

Mistry ČR v eXtrémním 24 hodin in-line maratonu dvojic jsou Martin Labuz a Radek Chrobak z Frýdku-Místku, kteří najeli 120 kol.  

Mistry ČR v eXtrémním 24 hodin in-line maratonu čtveřic jsou Ivan Ochrymčuk, Petr Novotný, Vojtěch Pospíšilík a Jiří Engl, kteří najeli 117 okruhů.

Nejrychlejší kolo: Vojtěch Pospíšilík (Lipník n/B.) – 7:39 min.

Další podrobnější výsledky v jednotlivých kategoriích podle složení týmu, včetně rozdělení do věkových kategorií naleznete na http://www.inline24.cz/inline24/vysledkova-listina-2015

Zdravotníci ošetřili stovku závodníků s puchýři a odřeninami, které by neměli, kdyby použili chrániče loktů a kolen, předepsané v doporučené výbavě. Nejtěžším zraněním byl hned v úvodu přetržený lýtkový sval a vymknutý kotník.

Závod EMOS INLINE 24 hodin kolem Olešné pořádá známý horolezec Libor Uher ve spolupráci se statutárním městem Frýdek-Místek. Generálním partnerem závodu je společnost EMOS.

Poděkování patří statutárnímu městu Frýdek-Místek a také městským společnostem Sportplex, která poskytla zázemí pro depo a parkoviště pro závodníky a technickým službám, které se postaraly o úklid tratě před závodem i o dopravní značení. Díky patří i strážníkům městské policie, kteří po celou dobu dohlíželi na hladký průběh závodu.

Fotografie: Tým inline24

Zdroj: Bc. Jana Matějíková, www.frydekmistek.cz