Město Frýdek-Místek v létě žije akcemi pod širým nebem. Po víkendovém Mezinárodním folklorním festivalu, který navštívily tisíce lidí všech věkových kategorií, bude tento týden ve znamení benefičního festivalu Sweetsen fest. Slavnostně zahájen bude už ve středu 24. června v 19 hodin v nové hale Polárka, a to speciálním koncertem Symfonického orchestru Frýdek-Místek. Hlavní program se bude až do soboty odehrávat na šesti scénách v areálu stadionu TJ Slezan. Vstup je tradičně zdarma.

„Sweetsen fest se řadí mezi největší benefiční festivaly v kraji a každoročně ho navštíví zhruba 12 tisíc lidí. Je doslova nabitý hudbou a tancem, ale nabízí také literární, divadelní a nově i filmová představení. Město jeho konání každoročně významně podporuje. Zastupitelé na pořádání letošního ročníku uvolnili z městského rozpočtu celkem 600 tisíc korun. Podporován je také prostřednictvím městských organizací, zejména technických služeb, které se starají o úklid v okolí festivalu a Frýdecké skládky, která z festivalu odváží vyprodukovaný odpad,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že na festivalu vystupují ryze místní umělci, což v obyvatelích prohlubuje vztah k místní kultuře a historii. Tím je festival specifický a dostal se do povědomí lidí v celé republice.

„Letošní novinkou, která festival už první den pozvedne do zcela nové úrovně, je speciální vystoupení Symfonického orchestru Frýdek-Místek v nově zbudované městské hale Polárka. Symfonický orchestr, který se díky své rostoucí kvalitě v posledních letech těší stále větší oblibě, si mimo tradiční program připraví i společné vystoupení s předními současnými interprety frýdecko-místecké scény, například s René Součkem nebo Davidem Stypkou. V hale se tak v jednu dobu sejde na 100 muzikantů. Díky podpoře Nadace OKD jsme mohli rozšířit i dětský program, a to o projekce filmů z historie Frýdku-Místku. V pátek a v sobotu po obědě tak mohou babičky a dědečkové vzít svá vnoučata do cirkusového šapitó a ukázat jim, jak vypadalo město v dobách jejich mládí,“ řekl k programu zakladatel festivalu Petr Korč.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora Michala Pobuckého občanské sdružení Pod Svícnem, KulturaFM, hudební klub Stoun a řada dalších organizací i jednotlivců.

 

Kompletní program ZDE.

 

Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku