Jednodenní rodinný festival je věnován především dětem. V parku pod frýdeckým zámkem se bude 18. července zpívat, tančit, těšit se můžete na pohádky i hry. Nudit se nebudou ty nejmenší děti ani školáci.

VSTUP ZDARMA!

 

Program hlavní stage:

10.00 – 10.30 Zahájení akce

10.30 Letem světem malým ptačím kabaretem – Řád červených nosů

Písničky, scénky, říkanky a tanečky - to vše s ptáky z celého světa: albatrosův závod s větrem, interview s tučňáky, karneval s papoušky, gangsterský příběh krocana a slavíka, jak vzniknul ptakopysk, strhující rytmus pštrosů i vrabčí šanson - to vše uvidíte a uslyšíte a navíc si s námi zatančíte, zazpíváte, zaskáčete, letem světem s malým ptačím kabaretem.

12.00 Žonglér Pablo – Kuchař

12.30 MimOni – pantomima, herecká improvizace s trampolínou

13.00 Medvědí pohádky + dílnička s výrobou medvídků – Divadlo Rolnička Liberec

Tři medvědí pohádky na motivy pohádek Hany Doskočilové

„Jak se vychovávají malí medvědi", „Jak medvěda Barnabáše rozbolela záda", „Jak medvěd Ťapák našel štěstí" Těmto pohádkám předchází vyprávění o Medvědí hoře, na které se kdysi dávno usadil pohádkový medvědí rod. Hora je samozřejmě také pohádková, tak je skládací a nafukovací, jako nafukovací míč. Jenomže je větší než míč... a je na ní všechno, co medvědi - i ti pohádkoví, mají rádi. Rybník, louka, stromy, i cestička, po které se dá chodit do pohádky. Do pohádky medvědí... Pohádkové medvědí bručení umí udělat každý, a dá se přitom i zpívat: Brum, brum.... Tak s písničkou vzhůru do pohádky! Po pohádce následuje dílnička, kde si zájemci mohou vyrobit vlastního medvídka.

14.00 Žonglér Pablo – Kuchař

14.30 MimOni – pantomima, herecká improvizace s trampolínou

15.00 Včelí medvídci zpívají – Divadlo Věž Brno

Bráškové Brumda s Čmeldou se probudí po dlouhém, zimním spánku a protože zrovna nemají co na práci, začnou společně vzpomínat, co všechno už společně prožili. Nejvíce ze všeho se ale mají do zpěvu a tak zpívají a zpívají! Když poprvé spatří diváky v publiku, snaží se zjistit, co je to za podivný druh hmyzu. Kromě Roháčka, Kvapníka, Čmelinky a loupežníka Čmelobuba, se v našem příběhu objeví také neviditelný brouk Bubeníček a neviditelná čmeláčí tanečnice Medovinka. Pohádka trvá necelou hodinu a jako jediná se dá libovolně zkrátit.

16.00 Levitare připlouvá

Levitáre připlouvá je čtyřiceti minutová taškařice se spoustou žonglérských prvků, pantomimou a roztodivným pohybem celkově. Pojednává o historii největšího cirkusu v Olomouci, který, přestože přišel skoro o všechna svá čísla, je stále největším olomouckým cirkusem. Svými númery pobaví malé i velké, ale slovním humorem míří spíše k pozornějším a starším divákům. Představí se Vám Jekatěrina IP. Pavlovna mimka zachráněná z hracího strojku, Wolfgang Schmidt atlet se zvláštními schopnostmi, známý ze soutěže Východní Německo mělo talent. Pablo Cirquito cirkusový nalezenec, kterého starý principál našel v parku a vychoval jako žongléra a Amadeus, náš z hvězd na hlavu spadlý virtuózní pianista, který po celou dobu řeže do kláves jako o život.

17.00 Simba Hula Watu

 

Program vedlejší stage 10.00 – 18.00 hodin:

- Cirkulum: akrobacie na šále, provazochodectví, improvizační artistika, artisti na chůdách, bublinová show

- Cirkusové šapito, dětská cirkusová maringotka, historická cirkusová galerie pod šapito, cirkusový workshop, cirkusová střelnice, výtvarná dílna, malování na obličej

- Cirkusový kolotoč, poníci, skákací atrakce

- Workshop – Simba Hula Watu

- Stánky s občerstvením

Zdroj: www.kulturafm.cz