Statutární město Frýdek-Místek pořádá prostřednictvím kulturyFM tradiční Beskydské Veseléto, které se koná v různých částech města a je nabité zábavnými akcemi pro všechny bez rozdílu věku. Tuto sobotu 18. července je na programu tradiční rodinný festival Létohrátky. Konat se bude od 10 do 18 hodin v parku Pod zámkem ve Frýdku.

Letošní ročník se ponese v duchu cirkusu. V Zámeckém parku se bude zpívat, tančit, soutěžit. Připraveno bude cirkusové šapito, cirkusová střelnice, cirkusový kolotoč i maringotka pro děti. Své umění předvedou žongléři, mimové, provazochodci i artisti na chůdách. Chybět nebudou skákací atrakce, poníci, bublinová show, výtvarné dílny, cirkusový workshop ani malování na obličej.

Občerstvení zajištěno. Vstup ZDARMA.

Příští týden si přijdou na své příznivci jazzu. V pátek 25. července bude zahájen dvoudenní Jazz ve městě.

Originální hudební událost a spojení výjimečných hudebníků se letos uskuteční nejen v prostorách zámku, ale přejde i do ulic a na nádraží.  V pátek 24. července vystoupí na nádvoří frýdeckého zámku mladičká polská zpěvačka Joanna Kucharczyk s kapelou Quartet a po ní ovládne pódium Ondřej Brzobohatý se svou kapelou.

V sobotu 25. července bude znít jazz i v ulicích. Dopoledne od 9:15 hodin zažije vlakové nádraží ve Frýdku ojedinělý pouliční koncert v podání Petra Hladíka a jeho kapely. Večer od 19 hodin se jazz přesune do několika místních hospůdek (Klub Stolárna, Hospůdka U Arnošta, Pavlač), kde vystoupí Zuzana Lapčíková, Mário Biháry, nebo kapely Ostrich Quartet či Tres Quatros Kvintet.

Vstupné na Jazz ve městě: permanentka na oba dny – 200 Kč, vstup v pátek 150 Kč, vstupné v sobotu do Klubu Stolárna 80 Kč, do Hudební hospůdky U Arnošta 100 Kč, vstup na afterparty na Pavlači zdarma. Vstupenky na festival jsou v prodeji na všech pobočkách BIC a on-line na www.kulturafm.cz.

Informace o dalších akcích konaných v rámci Beskydského Veseléta na http://www.veseleto.cz/  , ale také na portálu www.visitfm.cz, jehož prostřednictvím jsou návštěvníci lákání do Frýdku-Místku na dvojnásobnou porci zážitků.

 

Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku