Pro Frýdek-Místek je připraven projekt přesahující žánr klasické duchovní hudby. Koncertní provedení populární skladby Adiemus velšského skladatele Karla Jenkinse, kterého se zhostí Janáčkova filharmonie Ostrava a Koncertní sbor Permoník společně se zpěvačkami Gabrielou Vermelho a Johanou Freywaldovou pod taktovkou Paola Gatta. „Adiemus byl projekt, kde jsem poprvé zkombinoval  ́klasické ́ a etnické prvky jako např. kmenové bubnování se zpěvem, které mají blíže k world music než ke klasické západní evropské hudbě. Pro tento projekt jsem si i vymyslel speciální jazyk,“ uvádí Karel Jenkins na svých oficiálních webových stránkách k dílu, jehož titulní skladbu mnozí znají jako hudební motiv reklamní kampaně Delta Airlines.

Návštěvníci Svatováclavského hudebního festivalu uslyší Jenkinsovo Adiemus 4. září v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku od 18:00 hod.

Vstupenky můžete zakoupit také na pobočkách Beskydského informačního centra ve Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí - 220 Kč/dospělý, 120 Kč/senior, 50 Kč/dítě.

Zdroj: www.shf.cz