Originální hudební událost a spojení výjimečných hudebníků nabídne i letos festival Jazz ve městě, který je tradiční součást Beskydského Veseléta.

V pátek 24. července vystoupí na I. nádvoří frýdeckého zámku mladičká polská zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Joanna Kucharczyk se svou kapelou Quartet. Její tvorba je dobře namíchanou směsicí jazzu, písničkářství a popu, v níž se všechny žánry v různé míře prolínají. Zámek přivítá ještě ten den Ondřeje Brzobohatého a jeho kapelu. Jeho repertoár tvoří vlastní skladby, písně, které napsal pro kapelu Bůhví a oblíbené coververze.

Jazz bude znít nejen na zámku, ale i v ulicích. V sobotu 25. července mezi 9.15 – 10.45 hodinou zažije vlakové nádraží ve Frýdku ojedinělý pouliční koncert v podání Petra Hladíka a jeho kapely. „Navazujeme na dlouhodobý koncept - vycházet s akcemi ven ze sálů mimo zažité prostory na nezvyklá místa, kam chodí hodně lidí.  Nádraží se nabízí, je to spojnice mezi Frýdkem-Místkem. Myšlenka street koncertů je krásná v tom, že vás hudba překvapí tam, kde byste ji nečekali.  Spraví vám náladu a máte zážitek na celý den. V New Yorku nebo San Franciscu je to běžná součást streetové kultury, aspoň kousek téhle atmosféry jsme chtěli dostat k nám,“ říká ředitel Národního domu Jakub Tichý.

Jazz se pak přesune do několika místních hospůdek (Klub Stolárna, Hospůdka U Arnošta, Pavlač), kde se můžeme těšit na jména jako Zuzana Lapčíková, Mário Biháry, nebo kapely Ostrich Quartet či Tres Quatros Kvintet.

Beskydské Veseléto pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM.

Kdy: Pá 24. - So 25. 7. 2015

Kde: Muzeum Beskyd - frýdecký zámek, frýdecko-místecké kluby

Vstupné: permanentka na oba dny – 200 Kč, vstup v pátek 150 Kč, vstupné v sobotu do Klubu Stolárna 80 Kč, do Hudební hospůdky U Arnošta 100 Kč, vstup na afterparty na Pavlači zdarma

Zdroj: Kateřina Piechowicz, www.kulturafm.cz