Nestihli jste zatím v tomto roce vyšplhat s průvodcem na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu? Zajímá vás historie Lysé hory? Chcete se dozvědět, co znamenají kříže, které potkáváte cestou na vrchol či se chcete vědět více o budovách na jejím vrcholu? Máte stále ještě příležitost!

Seriál komentovaných výstupů na Lysou horu s názvem Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli pokračuje v těchto termínech: 28.7.2015 (termín již obsazen), 4.8.2015, 18.8.2015 a 19.9.2015. Trasa je sice turisticky náročná, má převýšení 700 m a trvá 2-3 hodiny, ale netradiční výstup rozložený do několika zastávek se stává pro fyzicky slabší turisty a děti jednodušší, příjemnější a pestřejší.

A co vás v průběhu výstupu čeká?
- 7 zastavení s povídáním o historii Lysé hory, o Ondráši, o jeskyních na Lukšinci, o pověstech, o obětech Lysé hory, o stavbách na jejím vrcholu
- za krásného počasí výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru či tatranské štíty
- cestou probíhá také vědomostní soutěž, jejíž vítěz bude vylosován jeden výherce, který obdrží balíček věnovaný Beskydským informačním centrem Frýdek-Místek, p. o.
- budete mít možnost se s předstihem podívat také do Bezručovy chaty, která se slavnostně otevře 5.9.2015


Zájemci o výstup se mohou hlásit vždy do pondělí do 12.00 hodin před samotným výstupem na tel. čísle 558 676 909 nebo na e-mailu janovska.dagmar@beskydy-info.cz. Nezapomeňte, že počet osob ve skupině je omezen!
Akce se koná pouze v případě příznivého počasí, sledujte proto webové stránky Beskydského informačního centra Frýdek-Místek www.visitfm.cz nebo také na Facebooku! Hledejte nás pod Beskydské informační centrum.


Podmínky k výstupu:
Cena za předem stanovené termíny pro veřejnost: 50,- Kč, do 6 let ZDARMA
Doba výstupu: trvá dle rychlosti skupiny cca 2-3 hodin
Minimální počet skupiny: výstup se koná vždy pro min. 6 platících osob
Maximální počet skupiny: 25 osob
Kdo se může zúčastnit: všichni od 5 do 99 let, v dobrém zdravotním stavu a fyzické kondici
Kdo se nemůže zúčastnit: osoba v podnapilém stavu či pod vlivem jiných omamných látek a děti do 15 let bez doprovodu rodičů