Sílu své vůle a odolnost žaludku budou už tuto sobotu (25. 7.) ve Frýdku – Místku testovat vyznavači chilli papriček. Sejdou se na turnaji Carbon Chilli Chilli v pojídání papriček a pokrmů z nich, kterému může přihlížet i široká veřejnost. Ta navíc dostane příležitost ochutnat totéž, co si do úst vloží ostřílení chilli borci. „Super ostré papričky budou k dispozici ve všech jejich možných podobách a zpracování, včetně nápojů,“ říká hlavní organizátor David Večeřa ze zábavního centra Carbon ve Frýdku - Místku.

Soutěž začne v 17 hodin a bude mít deset kol s odstupňovanou pikantností pokrmů. Mezi soutěžícími budou nejen muži, ale i ženy. Registrace soutěžících probíhala od začátku července a organizátoři tak mají jasno, že přijedou i zkušení „závodníci“, kteří už mají obdobné soutěže za sebou. „Můžeme tedy slíbit opravdu dobrou podívanou,“ míní Večeřa.

Konzumovat se bude opravdu rozmanité menu - od pálivých miniburgerů, přes chilli zmrzlinu až po čerstvě nasekané chilli papričky té nejvyšší pálivosti. „Každý ze soutěžících bude mít před sebou sklenici mléka k neutralizaci pikantnosti, pokud se ale napije, dává tím najevo, že v soutěži končí. Dále budou mít soutěžící k dispozici škvarkovou pomazánku a chleba, aby měli možnost si trošku ulevit před dalším kolem ochutnávek,“ vysvětluje k pravidlům hlavní organizátor.

Soutěžící neplatí na akci žádné startovné a i vstup diváků je volný. „Soutěž je natolik zajímavá, že jsme ji zařadili do podporovaných aktivit, které propagujeme i my. Podrobnosti najdou lidé tedy na webu visitfm.cz,“ doplňuje ředitelka Beskydského informačního centra Monika Konvičná s tím, že Frýdek – Místek si zakládá mimo jiné na nabídce netradičních gastronomických zážitků, včetně například originálních korejských restaurací, které těží z toho, že se ve Frýdku – Místku koncentruje korejská menšina v ČR, i z faktu, že web visitfm.cz obsahuje mimo jiné informace i v korejštině.