Projekt 12 rozehraje bývalý zoopark, mezi stromy zazní Bach.

Dno jezírka někdejšího zooparku v areálu podniku Slezan se stane provizorním pódiem pro dvojkoncert violoncellisty Jana Hanouska a hudební dvojice Zapalmne.

Akce je součástí Projektu 12, který zve každý měsíc na kulturní událost do netradičních míst ve městě. Jsou to místa, která byla kdysi s kulturou spojena, nebo by ji v nich nikdo nečekal. V minulosti se hrálo například na Židovském hřbitově nebo na půdě Národního domu, promítaly se staré filmy v prostorách Sokolovny, tančilo se v podchodu nebo vznikla ojedinělá výstava v protiatomovém krytu.

„Červencový Projekt 12 jsme situovali do Landsbergerova parku, o kterém se nyní hodně hovoří v souvislosti s obnovou zookoutku. O jeho vzkříšení usiluje spolek Faunapark, který se svolením majitele pozemku místo kultivuje. Díky akcím jako je Projekt 12 si sem přicházejí pamětníci připomenout své dětství. A není jich málo. Do parku chodil snad celý Frýdek-Místek,“ říká ředitel Národního domu Jakub Tichý.

Místo vybudovala rodina továrníka Landsbergera. Kdysi bývalo překrásnou odpočinkovou zónou v japonském stylu s velkým množstvím exotických dřevin a květin. Dnes je zpustlé. Travnaté plochy jsou teď sice vykosené, avšak úprav by bylo potřeba mnohem víc. Nicméně jeho dnešní podoba dodá koncertům specifickou poetickou atmosféru. „Jan Hanousek představí některé skladby Johanna Sebastiana Bacha a také vlastní tvorbu. Skupina Zapalmne je proslulá náladovým psychedelickým folkem. Bude to poetický zážitek. Návštěvníci se mohou těšit i na malé občerstvení,“ upřesňuje koordinátorka Projektu 12 Hana Magdoňová.

Součástí programu bude krátká přednáška o historii parku v podání předsedy spolku Faunapark Petra Dvořáčka.

Kdy: pátek 31. července od 18:00

Kde: Landsbergerův park – bývalý zoopark

Vstupné: zdarma