Jako již 15 let předtím do Frýdku-Místku opět dorazí ŽNĚ. Místo kombajnů však přijedou na nádvoří frýdeckého zámku skvělí muzikanti. Řeč je totiž o letním festivalu Muzikantské žně, který vnese do centra města trochu táborákové atmosféry.

Muzikantské žně vyhledávají hlavně milovníci folkové a nebo country hudby ale program nabízí mnoho dalších žánrů, jde především o velmi dobré muzikanty. Festival se koná v centru Frýdku-Místku, vždy třetí týden v srpnu, letos 14.8. a 15.8.2015 od 17 hod. na velkém nádvoří a zahradě frýdeckého zámku.

I na letošních 16. Muzikantských žních budou za minimální vstupné opět celá koncertní vystoupení hvězd. Předprodej vstupenek jako obvykle probíhá v Beskydském informačním centru a na zámku.
Cena vstupenky v předprodeji 130,-/den, 240,-/oba dny, na místě 150,-/den a 280,-/oba dny.

Jako každoročně proběhne celý koncert ŽALMANA a spol., který umí vytvořit skvělou atmosféru. Další exklusivní hvězdou bude Vladimír MIŠÍK s ETC a Olinem Nejezchlebou, tito TOP muzikanti každoročně vyprodávají 2 dny v Klubu Parník v Ostravě.Těšit s se můžete také na skupinu Claymore, kteří hrají v krojích temperamentní směsici skotské a irské hudby - říká se jim Kabáti v kiltech - a vždy udělají super show. Neméně skvělý FOLK TEAM určitě naše spřízněné duše znají a vědí, že opravdu stojí zato. V tomto pěkném prostředí, kromě známých hvězd, nabídneme plno další dobré muziky: např. country New Bridge s Ivošem Janetou z bývalého F-M BAND , další člen skupiny F-M BAND Emil Ferenc zahraje s kapelou Dobráci od kosti. Skvělý bluegrass představí Whiskey Before Breakfast a těšit se můžete i na kapelu KACZI a Bujabézu.

Akce je zařazena do společenství "Putování po festivalovém souhvězdí", kde jsou nejznámější festivaly ČR,PL, SK.

Zdroj: Pavla Walková, organizátor Muzikantských žní