Letošní léto bylo opravdu vydařené jak na počasí, tak na akce konané na Letním aquparku Olešná. Motto letošní sezóny bylo „Aquapark Olešná – Koupaliště co má koule!“

Připomeňme si, kterých akcí jste se mohli zúčastnit:
V sobotu 11.7. proběhla, již po třetí, oblíbená akce „Zachraň si své dítě.“ Cílem bylo naučit děti i dospělé vytáhnout tonoucího z vody, nebo vyzkoušet si resuscitaci na figuríně dospělého či dítěte. I náš maskot, Spox, se naučil masáž srdce a dýchání s úst do úst :-) Tato akce byla skvěle řízena vodní záchrannou službou Frýdek-Místek.

Další akce s názvem „Vodní sporty Frýdek-Místek“ konaná v sobotu 25.7. měla velký úspěch u dětí. Děti se mohly zdokonalit v plavání, vyzkoušet si aquaaerobik, nebo plout v kajacích. Právě kajaky od Kajak kanoe klubu TJ Slezan Frýdek-Místek a koutek na kreslení, zaujaly děti nejvíce.

Měsíc srpen odstartoval „Dětský den Lumpíkov,“ který ale nebyl jen pro děti. Největším tahákem byla bezesporu airsoftová střelnice, ve které si mohli zájemci vyzkoušet střelbu na terč z různých typů zbraní.

V sobotu 8.8. zabavili rodiče své dětičky u animačního programu „Pojď si hrát.“ Stanoviště s lehkými i těžšími úkoly a kreslení pro děti zajistili zaměstnanci aquaparku Olešná. Všechny děti byly odměněny balónkem s obrázkem našeho maskota. Proběhla pravidelná lekce aquaaerobiku a dvě vystoupení Jumping FM, která roztančila Spoxe i všechny návštěvníky aquaparku Olešná.

Poslední akce s názvem „Ukončení letní sezóny“ se konala v neděli 30.8. Proběhlo pravidelné kreslení pro děti a lekce aquaaerobiku s Katkou, Veronikou a Patrikem, kteří roztančili celý bazén – asi 80 návštěvníků! V tento den byli odměněni i majitelé dvou nejlepších videí z velké prázdninové soutěže „Natoč nejlepší GoPro video z aquaparku Olešná.“ Dvanáctiletý vítěz Tomáš Chromčák vyhrál let balónem pro dva, poukázku v hodnotě 2000,- Kč do sportovní prodejny, privátní dvouhodinové wellness v hotelu Terasa, hodinu na střelnici s instruktorem v hale Polárka, 10 vstupů do aquaparku Olešná a samozřejmě dort.

Pro všechny sportovní nadšence jsme každou letní neděli pořádali turnaje dvojic v beach volejbale, nohejbale, nebo petanque.

Více informací o návštěvnosti „Koupaliště co má koule“ sdělila vedoucí aquparku Olešná paní Jana Adamczyk Vicherová: „V této sezóně Letní aquapark Olešná navštívilo neuvěřitelných bezmála 90 000 osob. I autokemp Olešná se může pochlubit rekordní návštěvností. Odpočinulo si u nás asi 8000 klientů, přibližně 150 psů a 140 koček. Jsme tomu velice rádi a těšíme se na Vás opět v příštím roce.“

A na co se můžete těšit v příštím roce? To se nechte překvapit! Ale již teď pořadatelé ví, že to bude jízda :-)

Zdroj: Veronika Kubáňová, Sportplex Frýdek-Místek s.r.o.