Listopadové představení Cirku La Putyka bude výjimečné, ale nebývale technicky náročné. Těšme se na jedinečný zážitek.

Město má překrásnou halu Polárku a nesmí se bát v ní dělat velké věci, říká ředitel městské organizace Národní dům, Jakub Tichý. Po zahájení Sweetsenfestu se chystá v Polárce další kulturní událost, kterou si budeme dlouho pamatovat. Představení Nového cirkusu La Putyka bude jedinečné svou scénou a také proto, že se letos uskuteční jen ve Frýdku-Místku a Praze.

Jiří Philipp se věnuje technickému zajištění divadelních představení a specializuje se na zvuk a světlo. S La Putykou spolupracuje již 8 let. Za tu dobu už přesně ví, co takové představení vyžaduje. „Oni si přivezou pouze scénu, my dodáváme konstrukce pro světla a stavíme podium,“ říká Jiří Philipp. Podium musí mít podle něj vysokou nosnost, protože musí unést obří kulisu ve tvaru domečku pro panenky, vážící 1,5 tuny.

Představení je také náročné na světlo. Do výšky 8-10 metrů pódiem se budou věšet motory, které budou pohybovat soustavou světel. Zavěšení úvazů pro akrobaty si vyžádá i zapojení speciálního lezeckého týmu. „Vše musíme konzultovat se statiky, studujeme stavební výkresy Polárky, abychom splnili všechny bezpečnostní parametry a diváci i herci si mohli představení v listopadu užít,“ dodává Jiří Philipp.

Představení Dolls (Panenky) se koná 10. listopadu 2015 a pořádá ho Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím značky KulturaFM.

Předprodej vstupenek začal 15. 9., k dostání jsou na pobočkách Beskydského informačního centra nebo také on-line na www.kulturafm.cz. Vstupné činí 490 Kč.

 

Zdroj: Kateřina Piechowicz, KulturaFM