Frýdek-Místek se stane startovním městem sedmého ročníku Czech Cycling Tour 2016, největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice, který je součástí druhé divize největší evropské soutěže UCI Europe Tour 2.1. Dne 11. srpna zde odstartuje úvodní etapa závodu, a to týmovou časovkou.

Město podpoří konání tohoto závodu částkou čtyři sta tisíc korun, rozhodli o tom zastupitelé. Peníze jsou určeny výhradně k dofinancování startu první etapy časovky týmů cyklistického závodu Czech Cycling Tour 2016, zejména pak na technické zabezpečení trati a zdravotní zabezpečení, ale také na rozhodčí, věcné ceny a podobně.

„Czech Cycling Tour má vysokou prestiž v cyklistickém sportu a řadí se k nejsledovanějším sportovním akcím u nás. Frýdek-Místek se tak stane součástí závodu profesionálních cyklistů elitních mezinárodních týmů, což je pro město příležitost ke zviditelnění. Přenos závodu bude zajišťovat Česká televize, město tak získá velkou dávku reklamy, nehledě na to, že i lidé, kteří se na závody přijedou podívat z okolních měst, včetně lidí pohybujících se v pořadatelských a realizačních týmech, využijí možnosti ubytování a stravování v místních podnicích nebo relaxace v místních zařízeních, což bude přínosné i pro místní podnikatele,“ uvedl primátor Michal Pobucký. Město bude samozřejmě prezentováno na všech plakátech, poutačích a nosičích reklamy závodu.

 „Časovky týmů mají v cyklistických závodech vysokou prestiž. Jsou velmi náročné na technické uspořádání a mají obrovskou diváckou atraktivitu, protože cyklisté nestartují hromadně, ale intervalově, takže je stále se na co dívat a co pozorovat. Navíc, diváci budou moci vidět, jaké zázemí mají závodníci jednotlivých elitních stájí, je možné, že se zde ukážou i účastníci olympijského závodu. Kolem celého závodu a zejména časovky je velká show s doprovodným programem,“ dodal náměstek primátora Pavel Machala s tím, že start a cíl časovky bude 11. srpna na frýdeckém Zámeckém náměstí.

 

Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku

Foto: archiv Czech Cycling Tour