První neděle v měsíci červnu už tradičně patří v Chlebovicích extrémnímu závodu-běhu do vrchu Chlebovickému krpálu, který pořádá Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek. Jak už bývá zvykem tak i 4. ročník byl ve znamení extrému po všech stránkách. Kromě extrémních parametrů běžecké trati potrápilo závodníky opět i předem objednané sluníčko a extrémní vedro s teplotou vzduchu okolo třiceti stupňů. Ke klasickým kategoriím (veřejnost, občané Chlebovic, členové složek IZS, děti) letos přibyl i doprovodný program pro děti ve věku 1-6 let, kdy se malí Krpálníci probíhali na fotbalovém hřišti.  

A jak vše dopadlo, kdo zdolal běh vesnicí, prudkou černou sjezdovku a 93 schodů rozhledny Panoramy nejrychleji? Na trať hlavního závodu 4. ročníku Chlebovického krpálu se postavilo celkem 78 odvážlivců. Favorité v jednotlivých kategoriích z loňských ročníků se na startovní listině objevili jen někteří a tak zde byla šance vyniknout pro další běžce.

Nejrychlejší běžec zdolal náročnou trať se skvělým časem 9 minut a 30 vteřin Vladan Šindelek (Pržno), což byl na vteřinu stejný čas jako čas loňského výherce. Vladan Šindelek v minulém ročníku Chlebovického krpálu doběhl druhý a svůj čas vylepšil letos o 4 vteřiny. Rekord tratě 9 minut a 5 vteřin v podání Radima Kasalíka (BPK Kravaře) z roku 2014 tak stále zůstal nepokořen. Na druhém místě těsně s odstupem 4 vteřin skončil David Skoták (Palkovice) a na třetí pozici opět se skvělým časem pod hranici deseti minut s časem 9 minut a 47 vteřin doběhl Jakub Mičík (Brušperk).

Nejrychlejší běžkyní s úžasným časem 11 minut a 9 vteřin se stala Petra Mücková (DO POHODY MONTANE TEAM), která loňský čas nejrychlejší ženy zlepšila o více než minutu. Druhá na rozhlednu do cíle doběhla Alena Kollegová (Cannicross Beskydy/Mattoni FreeRun) s časem 11 minut a 42 vteřin a na třetí pozici doběhla Kateřina Blatoňová (Frýdek-Místek) v čase 12 minut a 19 vteřin.

V kategorii členové integrovaného záchranného systému v mužích vyhrál David Belej (SK MPFM) s časem 10 minut a 49 vteřin. V ženách vyhrála dobrovolná hasička Zuzana Bílková (SDH Metylovice) s časem 13 minut a 49 vteřin.

Barvy SK MPFM letos zastupovali 4 členové. V kategorii muži IZS již zmíněný výherce David Belej, na druhém místě s dobrým časem 11minut a 2 vteřiny Petr Hopják  a na bramborové pozici s časem 12 minut a 40 vteřin Radek Platoš. V kategorii veřejnost ženy běžela za tým SK MPFM Lenka Lištvanová, která doběhla s časem 16 minut 8 vteřin.

V kategorii obyvatelé Chlebovic v mužích si vyběhl první místo Patrik Kozel ve velmi slušném čase 12 minut 15 vteřin a v ženách si první příčku vyběhala „jedenáctiletá“ Valentýna Kozlová s výborným časem 15 minut 29 vteřin. Ta mimo jiné hodinu a půl před hlavním závodem běžela ještě dětský závod na 300 metrovou zkrácenou trať Chlebovického krpálu, kde se umístila na 2.místě.

Čtvrtého ročníku Chlebovického krpálu se účastnilo celkově 113 závodníků z toho 35 dětí.

 

V jednotlivých kategoriích stupně vítězů byly obsazeny takto:

Kategorie veřejnost muži:

1.místo-Vladan Šindelek (Pržno) 9:30

2.místo-David Skoták (Palkovice) 9:34

3.místo-Jakub Mičík (Brušperk) 9:47 


Kategorie veřejnost ženy:

1.místo-Petra Mücková (DO POHODY MONTANE TEAM) 11:09   

2.místo-Alena Kollegová (Cannicross Beskydy/Mattoni FreeRun) 11:42

3.místo- Kateřina Blatoňová (Frýdek-Místek) 12:19

 
Kategorie členové IZS muži:

1.místo-David Belej (SK MPFM) 10:49

2.místo-Petr Hopják (SK MPFM) 11:02

3.místo-Martin Březina (SDH Metylovice) 11:52


Kategorie členové IZS ženy:

1.místo-Zuzana Bílková (SDH Metylovice) 13:49

2.místo-Denisa Izvorská (SDH Metylovice) 14:59

3.místo-Stanislava Kuboňová (SDH Skalice) 21:10


Kategorie obyvatelé Chlebovic muži:

1.místo-Patrik Kozel 12:15

2.místo-Patrik Šnajder 12:35

3.místo-Václav Matulík 13:15

 

Kategorie obyvatelé Chlebovic ženy:

1.místo-Valentýna Kozlová 15:29

2.místo-Monika Matuliková 19:07

3.místo-Hana Nováková 19:15

 

Kategorie děti kluci (7-10 let):

1.místo-Šimon Lánský (SSK Vítkovice)

2.místo-David Karola (Odry)

3.místo-Daniel Hejděnec (Chlebovice)

 

Kategorie děti dívky (7-10 let):

1.místo-Natálie Ernstová (1.běžecký Jablunkov)

2.místo-Viktorie Bartoňová (TJ Slezan FM)

3.místo-Nikola Boboková (Frýdek-Místek)

 

 Kategorie děti kluci (11-14 let):

1.místo-Lukáš Burkovic (TJ Slezan FM)

2.místo-Ondřej Šnajder (Palkovice)

3.místo-Vojtěch Duda (Chlebovice)

           

Kategorie děti dívky (11-14 let):

1.místo-Ivana Machová (Bartošovický mlýn)

2.místo-Valentýna Kozlová (Chlebovice)

3.místo-Nikola Chovanečková (Štramberk)

                                              

Veliký dík si zaslouží všichni partneři SK MPFM, bez kterých by tato akce nemohla vzniknout: AK SPORTOVNÍ TROFEJE, BESKYDSKÁ LIKÉRKA, BESKYDSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, CHLEBOVICKÉ BRAMBORY JANEČKA, CHODURA, DŮM VÍNA U DATLA, FOTOJANBELEJ, HANNAH SPORTOVNÍ ODĚVY PEKSOVÁ, HUDY FM, INSTALATÉRSTVÍ ŠEVČÍK, JUMP SPORT, KISS RÁDIO, KONCZANKA, LEEMON, MĚSTSKÁ POLICIE FRÝDEK-MÍSTEK, MORAVIAPHARM FRÝDLANT, MORAVEC KVALITNÍ PONOŽKY, MPM QUALITY, MYBODY-IC, NEWLINE, NONSTOP DOGWEAR, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, PEPA TEAM FM, PIVOVAR KONÍČEK, POLAR, POTRAVINY NOVÁK, REGIONY 24, SH TENNIS TEAM, SPORTLAB, SPORTPLEX, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, TIRATA, TISKÁRNA KLEINWÄCHTER, VČELAŘSKÁ PRODEJNA CHLEBOVICE, VINOTK KUBALOVÁ, ZÁCLONY LINDOVSKÁ, ZLATNICTVÍ WLUDYKA, ZPRAVODAJ RM, WM GROUP TRADE S.R.O.

 

Zdroj: David Belej předseda SK MPFM