Kalendář akcí

Stezka Českem

Od: sobota 11 červen 2022
Do: sobota 11 červen 2022


Chtěli byste obejít Českou republiku za jeden den? Tak to se přidejte ke Klubu českých turistů (KČT), který v sobotu 11. 6. 2022 pořádá turistickou akci s názvem Stezka Českem. Jedná se o etapový pochod, který vede převážně po hranicích naší vlasti. A proč právě 11. 6.? V tento den byl KČT před 134 lety založen.

Původní projekt představili nadšenci, kteří chtěli vytvořit dálkové treky na území České republiky, a proto vznikla stezka, která má dvě větve – severní, jež měří 1148 km a jižní pak 991 km. Obě se spojují na nejvýchodnějším místě ČR v Bukovci u Jablunkova a tom nejzápadnějším v obci Krásná v Ašském výběžku. Jsou vedeny hlavně po turistických značkách Klubu českých turistů. Na území Čech je vedena po hřebenech našich pohraničních hor. V Moravskoslezském kraji prochází státní hranice z velké části vodními toky např. Olše, Opava, Osoblaha, proto byla stezka vedena jiným způsobem, tedy přes hory.

Trasa etapového pochodu vede přes území celkem 11 krajů, které tvoří státní hranici. V Moravskoslezském kraji je trasa pochodu rozdělena na 17 etap, jejichž celková délka činí 338 km. Na Bumbálce v Moravskoslezských Beskydech se trasa napojuje na úseky Zlínského kraje, u města Jeseník potom přechází do kraje Olomouckého.

Všechny etapy jsou v kalendáři akcí KČT, tento odkaz představuje trasy vedené Moravskoslezským krajem: https://kct.cz/akce/moravskoslezsky-kraj/vse/0. Zde najdete čas a místo startu každé etapy a cíl trasy.

Více informací o akci najdete na https://kct.cz/clanky/zajemci-o-pochod-stezka-ceskem-se-mohou-zacit-registrovat  včetně mapek jednotlivých tras. Těm, kteří chtějí po absolvování trasy získat účastnický list a „placku“, doporučujeme zaregistrovat se předem. Vyberte si svou trasu a vydejte se s námi na Stezku Českem.

 

Místo konání:
různá místa v Beskydech
, Frýdek-Místek