Na památkové území pod Beskydami jsme patřičně pyšní

Pro vás, návštěvníky, jsou připraveny unikátní prohlídky čtyř měst, které patří mezi 40 významných památkových míst celé České republiky. A které historické perly to jsou? Nový Jičín, Příbor, Štramberk a Frýdek-Místek. Každá má svou jedinečnou unikátnost. Jakou? To zjistíte při své návštěvě.

 

 

 Zažij příběh Vánoc

Vydejte se s námi za příběhem Vánoc 14. prosince 2022.  Připomeňte si vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru.

Zastavte se na chvíli v čase, zapomeňte na všechen shon, nechte se obohatit pokojem a radostí, jenž se nabízí v prožití vánočního příběhu. Přijměte pozvání na zcela jedinečnou komentovanou prohlídku, kde se společně dotkneme historie i zajímavostí, a odkryjeme závoj tradic a symbolů Vánoc, abychom tak objevili jejich skutečný význam!

Nutná rezervace ZDE. Sraz v 15.30 hod. v TIC Frýdek na Zámeckém náměstí 1257. 

 


 

Stopy historie ve Frýdku-Místku

 

Vydejte se na komentovanou prohlídku na ta nejvýznamnější místa města Frýdku-Místku. Dozvíte se mnohé o jeho minulosti s nejoblíbenější dcerou Marie Terezie a na závěr nahlédnete pod klenbu tajemstvími opředeného chrámu Navštívení Panny Marie, přezdívanému „Slezské Lurdy“.

 


NUTNÁ REZERVACE.

TERMÍNY PRO VEŘEJNOST PRO ROK 2022 JIŽ PROBĚHLY.


Sraz:

TIC Frýdek, Zámecké náměstí 1257

Cena:

-> 80,-Kč/dosp.

-> s Beskydy Card výhoda 20 %

Prohlídky se konají také na OBJEDNÁVKU PRO SKUPINY o minimálním počtu 15 osob. Rezervovat si je můžete na tel. čísle 558 646 888 nebo na e-mailu melotikova.tana@ticfm.cz

Trasa prohlídky:

Zámecké náměstí – průchod nádvořím zámku – Zámecký park – ul. Hluboká s replikami kupeckých domů z přelomu 18. a 19. století – vstup do interiéru baziliky Navštívení Panny Marie.

Prohlídka vás zavede do dob velkoleposti, bohatosti a plných tvarů, kdy Oppersdorfové, a následně i Pražmové, jako štědří donátoři a mecenáši umění, pozměnili jeho podobu a proměnili město v jeden z klenotů tehdejšího západního Slezska. Průvodkyně se promění ve vévodkyni sasko-těšínskou Marii Kristinu Habsursko-Lotrinskou, která byla nejoblíbenější dcerou císařovny Marie Terezie. Její příběh vás přenese do minulosti, kdy si přijíždí prohlédnout město, které kupuje od Jana Nepomuka Pražmy. Přiblíží nám, jak vypadal život v tehdejším barokním Frýdku, seznámí nás s tehdejšími významnými osobnostmi a představí největší dominanty města.

Prohlídka Vám přiblíží historii dvojměstí Frýdku-Místku, které rozděluje řeka Ostravice na Moravu a Slezsko, navštívíte dominanty našeho města a v závěru se budete moci pokochat interiérem jediné baziliky v Moravskoslezském kraji – bazilikou minor.


 

Další informace k prohlídkám najdete na www.beskydyportal.cz