Ve středu 28. září bude mít většina z nás volný den. Tak vyrazte do podzimní přírody a spojte procházku s návštěvou některé z atraktivit. Máme pro vás pár tipů. 

 

Muzeum meteoritů

Přijďte se podívat na opravdové kameny z vesmíru staré miliony až miliardy let. Ojedinělé muzeum s desítkami vystavených meteoritů v Místku je druhé největší stálé muzeum meteoritů v České republice. Na počet vzorků je větší už jen Národní muzeum v Praze. Unikátností muzea je hlavně to, že si je možné meteority osahat. Otevřeno bude od 10.00 do 16.00 hodin.

www.meteority.com 

Muzeum Beskyd

Vydejte se za kouzlem poznání tradic, historie, umění a přírody na zámku uprostřed města Frýdku pod beskydskými horami. Už jste navštívili rekonstruovanou expozici Beskydy - příroda a lidé? Projděte se 13 místnostmi úplně stejným způsobem, jakým lidé míří do hor. Díky novým interaktivním prvkům můžete rozeznávat například zvuky zvířat, nebo se dozvíte spoustu zajímavých informací z frýdeckomístecké a beskydské historie, etnografie, geologie, botaniky a dalších oborů, které dohromady utvářejí celkovou mozaiku Beskyd. Otevřeno bude od 10.00 do 17.00 hodin.

www.muzeumbeskyd.com 

 

Svatojánská věž

Vystoupejte 211 schodů a mějte Frýdek-Místek a přilehlé Beskydy jako na dlani. Svatojánská vyhlídková věž, jež je součásti kostela sv. Jana Křtitele, se nachází v historickém centru Frýdku kousek od frýdeckého zámku. Její součástí je také galerie současného umění a expozice o historii frýdecké farnosti. Otevřeno bude od 13.00 do 18.00 hodin.

www.svatojanskavez.cz