Objevte kouzlo Vánoc ve městě. Projděte se za zvuku koled adventním městečkem, vychutnejte si svařák s přáteli či nakupte vánoční dárky na jarmarcích. Poznejte vánoční tradice a nenechte si ujít adventní koncerty. Užijte si nejkrásnější období roku, užijte si Vánoce.

Adventní městečko
Vánoce ve Frýdku≈Místku začínají 27. listopadu. V tento den se těšte na rozsvícení vánočního stromu, celé vánoční výzdoby města a otevření adventního městečka, kde si vychutnáte svařák, zakoupíte vánoční ozdoby a drobné dárky. Korzování uličkami zpříjemní hudební vystoupení, děti si pohladí zvířátka v ohrádce, napíší dopis Ježíškovi či se zabaví ve vánočních dílničkách. Přímo na Štědrý den si pak z náměstí Svobody odnesete do svých domovů Betlémské světlo.

Podrobný program ZDE.


Adventní koncerty
Adventní městečko doplní i spousta koncertů. ZUŠ Duchovní hudby FM na první tři prosincové čtvrtky připravila adventní koncerty v kostele sv. Jakuba, Smíšený pěvecký sbor Smetana FM vystoupí s adventním programem a v rámci 14. Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění se uskuteční hudební pásmo Hudba Vánoc bez hranic. Chybět nesmí ani tradiční Rybova česká mše vánoční v kostele sv. Jana a Pavla či benefiční koncert s Ondřejem Gregorem Brzobohatým a Evou Burešovou, který podpoří místní dětský domov.


Zábava a tradice
Vydat se za příběhem Vánoc můžete v rámci vánočně laděné komentované prohlídky Zažij příběh Vánoc. Děti si zase zabaví na adventní stezce, která jim přiblíží, jaké svátky, lidové tradice i příběhy se váží k tomuto magickému času. Od vánočního shonu si odpočiňte na frýdeckém zámku, nakupte krásné vánoční dárky a nasajete tu pravou vánoční náladu na jejich dalších vánočních akcích. Nejmenší betlém, uschovaný v kmenu stromu, bude opět po roce k vidění v sadech Bedřicha Smetany.


A co mezi svátky?
Největší sbírku betlémů v České republice můžete obdivovat na ZŠ Osmička, od domácí vánoční pohody si odskočte na štěpánské odpoledne na zámek, a svařák si vychutnáte až do 30. prosince na místeckém náměstí.