Vyrazte o vánočních svátcích do Frýdku-Místku, kde zhlédnete největší soukromou sbírku betlémů v České republice! Sbírka Josefa Kleinwächtera čítá až 222 betlémů, mezi nimiž můžete obdivovat betlémy vyrobené z lipového dřeva, ze sádry, keramiky, paličkované, papírové nebo dokonce vyšívané.

Mezi vystavovanými skvosty najdete i různé rarity, mezi které se řadí např. pohyblivý betlém se 108 figurkami nebo nejmenší betlém vyrobený ze skořápky ořechu. Mezi nejvzácnější skvosty ve své sbírce řadí Josef Kleinwächter betlém z Jeruzaléma nebo betlém darovaný ostravsko-opavským biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem. K vidění bude také betlém z roku 1880 nebo betlém, který je 3 metry dlouhý, 1 metr vysoký a má tři patra.

Výstavu můžete navštívit během dvou dnů, a to 26. prosince od 13.00 do 18.00 hodin a 27. prosince od 10.00 do 18.00 hodin, v jídelně 8. ZŠ na ulici Čs. armády 570. Zahájí ji ředitel TV Noe P. Leoš Ryška SDB a primátor města Frýdku-Místku Petr Korč. V jejím průběhu se můžete těšit na živou vánoční hudbu v podání Catena Muzika, Frýband, SLPT Ostravica, dětského sboru Osminka a Osma.

Vstupné je zdarma. Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat cca 300 metrů od výstavy na ulici 8. pěšího pluku.