Vydejte se s dětmi na další zábavnou stezku v sadech Bedřicha Smetany! Tentokrát připravilo Turistické informační centrum stezku na téma: "Adventní putování za Ježíškem".

Stezka bude v sadech dostupná od 5. do 11. prosince 2022. Premiérová stezka, kterou mohli malí školáci zdolat v říjnu v rámci oslav Týdne turistických informačních center, měla u učitelů i rodičů kladný ohlas. Proto "íčko" připravilo další právě na období Vánoc, kdy chce dětem opět zábavnou formou připomenout, jaké svátky, lidové tradice i příběhy se váží k tomuto magickému datu.

Putování začíná adventem a pokračuje svátky sv. Mikuláše, Barbory, Lucie či Tří králů. Děti se ale také dozví, jaké tradice se dodržují na Štědrý den nebo proč se na Štěpána chodí na koledu. Stezka, která má vždy varianty otázek – lehčí a těžší, je v sadech Bedřicha Smetany připravena zdarma a je přístupná kdykoliv v průběhu dne. Pro zapojení stačí navštívit některou z poboček Turistického informačního centra Frýdek-Místek, kde si zájemci vyzvednou hrací kartu. Po absolvování ji mohou donést zpět do informačního centra, kde získají malou odměnu a absolventský diplom.

TIP! Vyrazte s průvodcem za příběhem Vánoc a připomeňte si vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru. Komentovaná prohlídka se koná 14. prosince v 15.30 hodin. Sraz v TIC na Zámeckém náměstí ve Frýdku, nutná rezervace na webu rezervace.ticfm.cz. Více informací ZDE.