Frýdek Chateau

The first mention of Frýdek comes from the first half of the 14th century, when a Gothic castle was founded to protect the border of Moravia and Silesia. Today´s Frýdek Chateau, the seat of the Frýdek-Místek Beskyde Museum, offers several exhibits to view - The Chateau´s Sphere, The Beskydes - nature and people, Frýdek and Místek, Frýdek - Marian´s pilgrimage sites, the Ondra Lysohorsky Memorial.

Dnešní frýdecký zámek, sídlo Muzea Beskyd Frýdek-Místek, nabízí k prohlídce několik expozic - Zámecký okruh, Beskydy - příroda a lidé, Frýdek a Místek, Frýdek - Mariánské poutní místo, Památník Óndry Łysohorského. 

V roce 2019 se otevřela rekontstruovaná expozice Beskydy – příroda a lidé, která dokumentuje ve 13 místnostech historii a současnost lidí zdejšího regionu. Expozice je koncipována tak, že vás provede stejným způsobem, jakým lidé míří do hor. Díky novým interaktivním prvkům můžete rozeznávat například zvuky zvířat, nebo se dozvíte spoustu zajímavých informací z frýdeckomístecké a beskydské historie, etnografie, geologie, botaniky a dalších oborů, které dohromady utvářejí celkovou mozaiku Beskyd. 

Společně s návštěvou zámku si na pokladně vyzvedněte i hrací kartu a vydejte se na 2 kilometry dlouhou trasu, na které je potřeba vyřešit 15 úkolů. Hledačka, která se jmenuje Okolo frýdeckého zámku cestička, zavede do tří zámeckých parků, kde si děti užijí spoustu zábavy a dozví spoustu nových informací.

Beskyd member card

More fantastic experience here

Address
Zámecké náměstí
Frýdek-Místek, 73801