Wieża widokowa Panorama

Wieża widokowa stoi na północno-wschodnim zboczu góry Kabátice 7 km od centrum Frydku-Mistku. Panorama to wysoka, żelazna wieża widokowa w wysokości460 m n.m., tzn. 160 metrów nad miastem. Na wieżę wysoką 23 metrów prowadzi 93 schodów i ma dwa tarasy widokowe, dolny w wysokości 15 m, górny w wysokości  17,7 m. Z Panoramy jest piękny widok w kierunku wschodnim na zaporę wodną Olešná, a za nią rozciągające się miasto Frydek-Mistek. Do wieży widokowej nie prowadzi znaczona trasa turystyczna, dostęp do niej jest po drogach leśnych z gminy Chlebovice. Wstęp na wieżę jest bezpłatny.

Rozhledna Panorama je vysoká železná rozhledna v nadmořské výšce 460 m n.m., tj. 160 metrů nad městem. Na rozhlednu vysokou 23 metrů vede 93 schodů a má dvě vyhlídkové plošiny, spodní ve výšce 15 m a horní ve výšce 17,7 m. Z Panoramy je krásný výhled východním směrem na vodní nádrž Olešná a za ní se rozkládající město Frýdek-Místek. K rozhledně nevede značená turistická trasa, přístup k ní je po lesních cestách z obce Chlebovice. Vstup na tuto rozhlednu je volný.

Po zdolání rozhledny navštivte pobočky Turistického informačního centra Frýdek≈Místek, kde si můžete zakoupit turistickou známku č. 1472 nebo vizitku.

Informacje kontaktowe
Adres
Chlebovice
Frýdek-Místek, 73801