Do Frýdku-Místku se dostanete pohodlně autem po dálnici od Olomouce nebo Českého Těšína po mezinárodní R48. Z Prahy jste ve F-M za 3,5 hod., z Brna za 2 hod., z Bratislavy a Wroclawi za 3 hod., z Katowic za 1,5 hod., z Krakówa za 2 hod., a Warszawy za 4,5 hod.

Okolo obou historických center pak můžete využít přes 17 parkovišť a parkovacích zón s kapacitou více jak 2000 míst. Některá parkoviště jsou zdarma na 3 hodiny. Většina parkovacích zón ale stojí od 10 Kč/h v pracovní dny od 8h do 18h a v sobotu od 8h do 12h.

Při cestě rychlíkem do Frýdku-Místku přestupte v Ostravě na vlak nebo v Olomouci, kde na rychlíky RegioJet navazuje autobusový dálniční express společnosti Student Agency, který propojuje Brno, Olomouc a Frýdek-Místek

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka leží v Mošnově u Příbora, 15 min. jízdy od centra Frýdku-Místku. Pravidelné linky z Prahy do Mošnova létají každý pracovní den. Spojení s Londýnem, Paříži a Düsseldorfem lze využít několikrát týdně. Pro soukromá letadla dobře slouží také veřejné vnitrostátní letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Městská hromadná doprava zahrnuje celkem 21 linek, které propojují centrum města a předměstí. Cena jízdenky stojí 20 Kč. Jízdní řád MHD Frýdek-Místek ZDE.